توصیه هایی برای انتخاب جنس مبلمان: چرم یا پارچه ؟!

انتخاب جنس مبلمان از جهاتی شبیه به انتخاب یک لباس لباس زمستانی مناسب است، از ان جهت که در این انتخاب هم باید عواملی مثل سبک زندگی، بودجه و طول عمر مد نظر را مورد توجه قرار داد با این تفاوت که در این انتخاب این عوامل گستره بیشتری از هزینه و زمان را شامل می شوند.
انتخاب جنس پارچه یا چرم مبلمان بر اساس اینکه چگونه زندگی می کنید و قرار است در آینده چگونه زندگی کنید صورت می گیرد، مسلما بخش قابل توجه ای از این انتخاب به سلایق شخصی شما باز می گردد اما اگر میخواهید علاوه بر در نظر گرفتن خصوصیات ظاهری، ویژگی های خاص هر کدام از این دو نوع جنس را هم مد نظر انتخاب خود قرار دهید پس با ما باشید تا در این مقاله به بررسی چند فاکتور اساسی جهت انتخاب بهتر از بین دو جنس پارچه یا چرم بپردازیم.

 

هزینه های تعمیر و نگهداری :
اول از همه هرگز فراموش نکنید که هر چه کیفیت جنس انتخابی شما بهتر باشد مبلمان شما دوام بیشتری خواهند داشت به همین دلیل هزینه کردن بر روی جنس های ارزان و ترند شده توصیه نمیشود چرا که مبلغ صرف شده روی این اجناس به زودی سوخته می شود و به محض برخورد با اولین مشکل باید کل ست خود را دور بیندازید. اما با انتخاب محصولات با کیفیت تر علاوه بر عمر بیشتر محصول شانس تعمیر و باسازی در صورت آسیب پیدا کردن مبلمان بیشتر خواهد شد و میتوانید با هزینه کمتری دوباره از اجناس خود استفاده کنید.
پس فارغ از آنکه انتخاب شما چرم است یا پارچه همیشه توجه کنید که بهترین کیفیت را با توجه به بودجه و دامنه انتخاب خود ترجیح دهید.

برای پارچه: پارچه هایی کتانی و پشمی بهترین انتخاب های شما خواهند بود. زمانی که با مقداری پارچه مصنوعی ترکیب شوند این جنس پارچه ها امکان تنفس بیشتری خواهند داشت و تمیز کردن آن ها نیز ساده تر می شود. نگهداری مبلمان با این جنس فقط شامل کشیدن جارو برقی روی مبل ها خواهد بود و شما را به دردسر زیادی نمی اندازد. البته در مورد پارچه همیشه خطر از بین رفتن اندکی بیشتر است پس توجه کنید که در هنگام انتخاب رنگ ها و طرح ها انواعی کمیاب را انتخاب نکنید و همچنین به سمت پارچه های خیلی گران قیمت نروید چرا که در این صورت اگر یکی از اجزای ست شما دچار مشکل شود جایگزین کردن پارچه اندکی برای شما دردسر ساز خواهد بود.

برای چرم: انتخاب کردن چرم به عنوان جنس مورد نظر مبلمان می تواند یک تصمیم آینده نگرانه تر با دید بلند مدت باشد چرا که به طور طبیعی مبلمان چرم دوام بیشتری دارند. از انجایی که چرم های ارزان قیمت ممکن است بعد از مدتی بی رنگ و رو شوند و یا بافت انها دچار آسیب شود دقت کنید که برای چرم هر چه در دخل دارید را باید مصرف کنید تا بهترین نوع چرم ممکن را خریداری کنید، در عوض می توانید مطمئن باشید که تا مدت ها نیازی به هزینه مجدد برای جنس رویه مبلمانتان نخواهد بود.

 

مقاومت در برابر نفوذ مایعات و خوراکی ها :
حتی اگر شما و اعضای خانواده اتان افراد بسیار مراقبی هستید باز هم امکان ریخته شدن یک فنجان قهوه روی مبل های عزیزتان یک امکان بعید به نظر نمیرسد، ریخته شدن مایعات و غذاها روی مبل در نگاه اول صحنه غم انگیزی است اما در نگاه های بعدی با توجه به انتخاب قبلی شما شدت غم ماجرا می تواند تغییر کند.
در هر حال اگر مایعی روی مبل شما ریخته شده اولین حرکتی که باید انجام بدهید جذب و خارج کردن مایع و جلوگیری از نفوذ ان به لایه های زیرین است، برای شروع فورا یک پارچه جذب کننده آب را روی محل حادثه بیندازید و حتی الامکان مبل را سر و ته کنید و امیدوار باشید که مایعات به اعماق مبل شما نفوذ نخواهند کرد.
به طور کلی مبلمان پارچه ای نفوذ پذیری بیشتری دارند و علاوه بر آن اگر خوراکی شما رنگ دار نیز باشد در همان نگاه اول هم همه چی سخت به نظر خواهد رسید. بهترین راهکار تماس با سازنده مبلمان شماست چرا که هر نوع پارچه متفاوت شیوه ی متفاوتی برای شست و شو دارند پس ممکن است با اقدام سرخود جهت شستن پارچه ی مبلتان کل مبلمان را غیر قابل استفاده کنید در حالی که در ابتدا فقط تعویض پارچه میتوانست مشکل را حل کند.
در مورد مبلمان چرمی اما مقداری آرامش قلبی بیشتری خواهید داشت، نفوذ پذیری چرم نسبت به مایعات بیشتر است و فقط کافیست مایعات را از محل های دوخت دور نگه دارید، همچنین چرم در برابر جذب رنگ غذاها نیز واکنش بهتری نشان می دهد و فقط با یک دستمال می توانید هم در برابر مایعات و هم در برابر خوراکی ها از مبلتان دفاع کنید.

 

فاکتور انتخاب نهایی، راحتی:
شاید مهم ترین و اصلی ترین فاکتور انتخاب یک جنس خاص برای مبلمان همین مورد آخر یعنی راحتی باشد، ممکن است دو مورد قبل بسیار اهمیت داشته باشند اما در آخر اگر شما با جنسی که انتخاب کرده اید راحت نیستید همه چیز بی فایده است، افراد مختلف واکنش های مختلفی دارند، عده ای با چرم راحت ترند و عده ای با پارچه و برای عده کثیری تفاوتی بین این دو وجود ندارد. روی مبل انتخابیتان بنشینید و قضاوت کنید بدن شما با کدام یک رویه ها احساس بهتری دارید و امتیاز بیشتری را برای آن در نظر بگیرید و به این شکل با یک حساب سر انگشتی از این سه فاکتور می توانید جنس ایده آل خود را انتخاب کنید.

 

توصیه هایی کوچک مربوط به سبک زندگی:
  • اگر با رسیدن فصل بهار سینوس های شما دچار مشکل می شوند بهتر است چرم را انتخاب کنید چرا که مبلمان پارچه ای گرد و غبار بیشتری را جذب می کنند و این مسئله می تواند افرادی که به گرد و غبار فصل بهار حساسیت دارند را آزار دهد.
  • اگر حیوان خانگی یا کودک بازیگوشی دارید توجه کنید که امکان کثیف شدن مبلمان و ریخته شدن مایعات و غذاها بر روی انها بسیار بیشتر می شود پس در این زمینه هوشمندانه عمل کنید و جنسی را انتخاب کنید که تمیز کردن و تعویض ان راحت تر باشد.
  • کودکان و نوجوانان در هر خانواده ای می توانند برای وسایل آسیب پذیر مثل آتش باشند، اگر فرزند شما معمولا کثیف به خانه می اید و یا اینکه علاقه شدیدی به بالا و پریدن روی مبل ها در ان ها حس می کنید دقت کنید که اگر جنس انتخابی شما به اندازه کافی مقاوم نباشد ممکن است خیلی زود لازم شود دوباره دست در جیبتان ببرید و هزینه زیادی را متقبل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.